Jautājumi un atbildes

 

Tango pasniedzējiem visbiežāk uzdotie jautājumi un atbildes:

 

1.      Vai uz nodarbībām varu ierasties bez deju partnera?

 

Jā. Pastāvīga deju partnera trūkums nevajadzētu būt tam lielākam šķērslim apmeklēt tango deju nodarbības, praktikas vai milongas. Nodarbībās tiek iesaistīti visi atnākušie, pasniedzēji pievērš visiem vienādu uzmanību, notiek dažādu tango elementu trenēšana grupās vadītājiem un sekotājiem, pa pāriem un atsevišķi, notiek arī partneru maiņas. Visi, kuri regulāri nāk uz nodarbībām, iemācās dejot, arī bez deju partnera.

 

2.      Kādas kurpes jāvelk nodarbībās?

 

Atbilstoši grīdai, kas bieži ir parkets. Galvenais ir justies ērti, stabili, un kurpes nedrīkst bremzēt kājas likšanu (kustību) uz grīdas. Ja nav speciālas tango kurpes, sievietes (sekotājas) var vilkt klasiskas kurpes ar apm.5-6 cm papēdi, stabilas, ar siksniņu, vēlams ar ieapaļu un - ieteikums iesācējām! - slēgtu purngalu. Vīriešiem vēlamas klasiskas kurpes ar nelielu papēdi. Latvijā ir grūti nopirkt īstas Argentīnas tango kurpes. Tādas parasti var nopirkt speciālos veikalos vai tango deju skolās lielākajās pasaules pilsētās, tango festivālos un reizēm pie pasniedzējiem.

 

3.      Kāds apģērbs ir jāvelk nodarbībās?

 

Brīvs. Sievietes var vilkt gan svārkus, gan bikses. Galvenais ir justies brīvi, ērti, tā, lai apģērbs netraucētu kustībām, piemēram, izstiept kāju uz priekšu, sāniem vai atpakaļ, pacelt un saliekt ceļos utml. Nodarbību vietās, kur ir ģērbtuves (jautājiet pasniedzējiem), var pārģērbties vai pārvilkt tikai kreklu vai T-kreklu, ja ir velēšanās.