Par tango

 


Argentīnas tango ir ne tikai kaislīga mīlestības deja, bet arī skaista mūzika, dzeja, māksla, īpašs dvēseles stāvoklis un terapija. Argentīnas tango kā deja ir komunikācija, emocionāla saruna, radošās brīvības izpausme, kuras pamatā ir prieks un brīvība improvizēt ar kustību telpā - tango elementiem, ritmu un dinamiku, satvērienu, spēlēties ar ķermeņa asi un svaru.

 

Šajā sadaļā publicēsim rakstus par tango - deju, mūziku, dzeju, mākslu un dzīves filozofiju, sniegsim informāciju par tango attīstības procesiem pasaulē, stāstīsim par labiem pasniedzējiem, dejotājiem, mūziķiem, dīdžejiem, tango skolām un milongām, kā arī ar noderīgām saitēm palīdzēsim atrast tango kurpes, mūzikas ierakstus un citas tango dejotājiem svarīgas lietas.

 

 

„Tango Nuevo” - nozīmīgs tango vēstures posms vai īslaicīga mode? Uz to mēģina atbildēt Carlos Bevilacqua rakstā „Tango Nuevo – jaunas iespējas un neierobežota brīvība” žurnālā „Tango Danza”, Nr.3, 2008.

 Hugo Mastrolorenzo „Tango Dance. In A Search Of The Method That Never Existed” – 1a ed.-Buenos Aires: El Escriba, 2008

(Ugo Mastrolorenco „Tango deja. Meklējot metodi, kas nekad nav eksistējusi”)Autors grāmatā veic vēsturisku atskatu uz tango apmācības metodēm, drosmīgu esošās apmācības sistēmas analīzi un atver lasītājam pieeju jaunai metodei, lai iedrošinātu ikvienu attīstīt savu prātu, sajūtas ... un tango.Grāmatu no spāņu valodas angļu izdevumam tulkojusi Agnese Vanaga, korektore – Ginta Opmane. Tulkojums latviešu valodā (saīsināti) Aigars Stirna.Ar autora atļauju publicējam fragmentus no angļu izdevuma. Tālāka grāmatas fragmentu pārpublicēšana bez autora atļaujas ir aizliegta. Grāmatas un tās fragmentu citēšana ir atļauta minot grāmatas nosaukumu un tās autora vārdu.